webmaster@straz.kluczbork.pl

tel. 774170380

W związku z przejściem komórki burzowej w dniu 27.08.2019 nad powiatem Kluczborskim, SK KP PSP w Kluczborku odnotowało szereg zdarzeń z powalonymi drzewami na terenie gminy Byczyna i Kluczbork, oraz 2 uszkodzone dachy.

O godzinie 15:06 silne porywy wiatru zerwały dach z wiaty gospodarczej w miejscowości Biadacz, do zdarzenia zadysponowano 1 zastęp JRG oraz 1 OSP Biadacz. Dach z zerwanej wiaty został przeniesiony na dk 45, działania zastępów polegały na udrożnieniu komunikacji w ciągu drogi krajowej, elementy wyposażenia wiaty zostały zabezpieczone przez właściciela własnymi siłami i środkami.

O godzinie 15:26 komórka burzowa dotarła na tereny gminy Byczyna skąd zaczęły spływać informacje o dużej ilości połamanych drzew oraz uszkodzonym dachu na posterunku policji w Byczynie i uszkodzonych dachówkach na budynku prywatnym przy ul. Kościuszki w Byczynie. Z uwagi na dużą ilość pojawiających się zgłoszeń na telefon alarmowy 998 na teren gminy zadysponowano 9 zastępów jednostek OSP, 2 zastępy JRG w sile 54 ratowników w tym grupę operacyjną Komendanta Powiatowego PSP. Działania prowadzono w ciągach ulic : Moniuszki, Dworcowa, Kościuszki, Stawowa, Rynek, Wałowa, Klonowa oraz na drodze powiatowej nr 1302O. Działania skupione były na usuwaniu przewróconych drzew z dróg, oraz na udrożnianiu ciągów pieszych. Na miejscu zdarzenia obecny był przedstawiciel zarządzania kryzysowego Gminy Byczyna  któremu po zakończonych blisko 5 godzinnych działaniach przekazano miejsce zdarzenia oraz polecono sprzątnięcie pociętych konarów i drzew . 

 

 

Komórka burzowa nad powiatem 27.08.2019

28 sierpnia 2019

Zrobione w WebWave CMS

Skontaktuj się z nami

mail: kluczrsk@straz.kluczbork.pl

tel. 774170380 

Ul. Krakusa 1

Kluczbork 46-200